O nás

Slovakia Racing - história

Slovakia Racing je agentúra, ktorá sa od svojho vzniku v roku 2010, zaoberá organizovaním amatérskych aj licencovaných motocyklových pretekov na okruhoch. 

Za roky svojej existencie sa nám podarilo vybudovať kvalitnú základňu amatérskych aj profesionálnych jazdcov nielen v regióne strednej Európy, pričom je organizátorom od amatérskych pretekov, cez národné majstrovstvá, pohárové seriály a medzinárodný šampionát Alpe Adria až po Medzinárodný motocyklový šampionát MOTOCh – Motorcycle Championship.

Od roku 2011 organizujeme seriál pretekov určený aj pre amatérskych jazdcov pod názvom Fun Cup, ktorý sa koná na okruhu Slovakia Ring a na maďarských okruhoch. Od roku 2012 organizujeme ako jediná agentúra na Slovensku s poverením Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) seriál pretekov Slovenský Pohár CPM a od roku 2013 seriál slovenského šampionátu.

PRI VZNIKU NOVÉHO SERIÁLU MOTOCh SME VYCHÁDZALI Z MYŠLIENKY SILNÉHO MEDZINÁRODNÉHO ŠAMPIONÁTU, ZASTREŠENÉHO MOTOCYKLOVOU FEDERÁCIOU
img

Od roku 2013 organizujeme medzinárodný seriál pohára strednej Európy pod názvom INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP (IMRC), s kvalitným zázemím a organizáciou,  vysokou účasťou jazdcov, silným marketingom v regióne strednej Európy, ktorého sú zároveň súčasťou preteky národných seriálov niekoľkých krajín, vrátane seriálov pohárových.

Pre rok 2014 sme dostali ponuku od Európskej motocyklovej federácie (FIM Europe) na organizovanie prestížneho podujatia ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP, a to ako oficiálny promotér AA RR. Pre jazdcov to znamená atraktívne prepojenie týchto dvoch šampionátov, a to vďaka postupovému kľúču – bodovaniu z IMRC do ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP.

MOTOCh – Motorcycle Championship

V prvom rade Vás chceme uistiť, že seriál MOTOCh budeme organizovať presne v tom duchu a kvalite, ako nás poznáte. S rozsiahlou medializáciou (ktorú budeme ešte rozširovať), Prize Money, marketingom, servisom v zázemí, so starostlivosťou o pretekárov a podobne.

Pri vzniku nového seriálu MOTOCh sme vychádzali z myšlienky silného medzinárodného šampionátu, zastrešeného motocyklovou federáciou, teda podobne ako je tomu v prípade IDM (Medzinárodných majstrovstiev Nemecka). V našom prípade bude seriál MOTOCh pod záštitou Slovenskej motocyklovej federácie (SMF), čím získava práve štatút oficiálnych medzinárodných majstrovstiev Slovenska. V rámci seriálu MOTOCh sa budú konať aj majstrovstvá Českej republiky.

/ Všetky triedy v šampionáte MOTOCh
  • Superbike
  • Superstock 1000
  • Supersport
  • Superstock 600
  • Superstock 300
  • Moto 3/125GP
  • SP 125

Registrácia

Na našej stránke nájdete všetky podrobnosti o šampionáte MOTOCh, udalosti, kalendár, informácie o registračných poplatkoch jazdcov, mediálnu podporu, technické a športové poriadky, zvláštne ustanovenia a časový harmonogram.